Sidebar

Off-Canvas Sidebar

Seçiniz

  •  

    Özge Güvenlik Kursu

    Batı Mah. Hatboyu Cd. Dörtler İş Merkezi Kat:2 Pendik

  •  

    0552 241 73 90

    info@ozelguvenlikkurslari.com

Neden Özel Güvenlik

Kişisel ve toplumsal olarak huzur içinde yaşanacak ortamın sağlanması, iç ve dış tehditlere karşı korunabilme yeteneği Güvenliktir..

Toplumsal farklılıklar, gelir düzeylerindeki farklar, terörizm v.s. gibi etkenlerin beslediği suç oranlarındaki artış, en önemli unsur olan 'can ve mal güvenliği' konusunda insanları daha fazla düşünme ve tedbir alma zorunda bırakmaktadır. İşte özel güvenlik hizmeti, bu noktada devreye girmekte ve kişi, kurum ve topluma kamu kolluk kuvvetlerine paralel bir güvenlik sağlamaktadır.

Özellikle küreselleşen ekonomi ile birlikte işletmeler açısında ortaya çıkan sorunların başında rekabet etmek vardır. rekabet unsuru işletmeleri dış kaynak kullanımına itmektedir ve dış kaynak kullanımında ilk konulardan biri güvenliktir. böylece güvenlik firmalarının temel yeteneğini kullanarak kendi çekirdek işlerine yönelmekte ve maliyetleri net olarak görmektedir. Özel güvenlik görevlilerinin istihdam edildiği sektörlerden bazıları şöyledir; sağlık kuruluşları, sosyal tesisler, üretim tesisleri, fabrikalar, kamusal alanlar, AVMler, eğitim tesisleri, ulaşım tesisleri, şirket binaları yönetim merkezleri, toplu yaşam alanları, siteler, sosyal etkinlik ve oluşumlar...